Reklama 3 tysiące złotych na miesiąc.
Profesor Wiesław Godzic w rozmowie z Wirtualnymi Mediami zauważył, że podobny przypadek z Grzegorzem Braunem miała już Monika Jaruzelska. Zaprosiła prawicowego polityka znanego z kontrowersyjnych wypowiedzi do swojego programu po tym, gdy poseł ugasił przy pomocy gaśnicy ustawioną w Sejmie menorę chanukową.
– Monice dostało się po uszach. Nie powinno się zapraszać osób, o których wiemy, że mogą zachować się niehonorowo – tłumaczy nam medioznawca.
Prof. Wiesław Godzic zwraca uwagę, że ostatni przypadek z Radia Wnet to nie pierwszy raz w wydaniu Brauna, a więc dziennikarz mógł przewidzieć, że dojdzie do powtórki.
Czytaj także: Dziennikarz przerwał wywiad z Grzegorzem Braunem. "Są granice cynizmu"
– Nie chciałbym z Grzegorzem Braunem przeprowadzić wywiadu. Można było przewidzieć, jak się zachowa. Za to, co się stało, odpowiedzialny jest dziennikarz i redakcja. Braun działał w warunkach recydywy i nie było u niego momentu skruchy – ocenia prof. Wiesław Godzic w rozmowie z Wirtualnymi Mediami.

Głos w sprawie słów Brauna zabrała też prof. Uniwersytetu Warszawskiego, dr hab. Monika Kaczmarek-Śliwińska. "Dziennikarki i Dziennikarze, Nie zapraszajcie Brauna i jemu podobnych. Nie dawajcie cennych medialnych sekund na szerzenie zła. Mam świadomość, że kontrowersje podkręcają licznik kasy, jednak warto być przyzwoitym. Nie każdy głos powinien mieć przestrzeń w debacie publicznej" – napisała prof. Śliwińska w serwisie LinkedIn.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej
Braun podważył ludobójstwo w Auschwitz
Przypomnijmy, że europoseł Konfederacji Korony Polskiej Grzegorz Braun był gościem Łukasza Jankowskiego w Radiu Wnet. W pewnym momencie Braun próbował podważać, że w komorach gazowych w Auschwitz dochodziło do ludobójstwa.
– Auschwitz z komorami gazowymi to niestety fake. I kto o tym mówi, ten zostaje oskarżany o straszne rzeczy, odsądzany od czci i wiary – powiedział Grzegorz Braun.
Braun na tym nie poprzestał. – (…) Mamy źródłową książkę Ariella Toafa „Krwawe Paschy”, na temat mordu rytualnego, natomiast badania w Auschwitz-Birkenau, badania właśnie owych komór gazowych są uniemożliwiane przez samo Muzeum Auschwitz-Birkenau – dodał jeszcze prawicowy poseł.
Wówczas dziennikarz Radia Wnet zdecydował się przerwać rozmowę. – Są pewne granice. Tak, są pewne granice. Grzegorz Braun, dziękuję bardzo za rozmowę – zakończył połączenie Jankowski.
Gdzie Grzegorz Braun gościł w 2025 roku?
Radio Wnet to niejedyne medium, które udzieliło anteny Braunowi w 2025 roku. Braun był w kwietniu br. gościem Krzysztofa Stanowskiego w programie “Godzina Zero” w Kanale Zero. Rozmowy z nim pojawiają się też na kanale “Super Ring” na YouTube, należącym do wydawcy “Super Expressu”.
Polityk udzielił też wywiadu serwisom pinczow.com, chroberz.info oraz esanok.pl. Komentarz polityka po pierwszej turze wyborów pojawił się też na kanale YouTube Centrum Edukacyjne. Wywiad na YouTube z Braunem pojawił się też przed wyborami na kanale Tomasza Piekielnika.